System Zarządzania

Projektujemy, wdrażamy i doskonalimy systemy zarządzania oparte na poniższych normach:

ISO 9001:2015, PN-EN ISO 9001:2015-10 [IDT], EN ISO 9001:2015 [IDT]

     Norma ISO 9001 „Systemy zarządzania jakością – Wymagania” jest międzynarodowym standardem systemu zarządzania jakością. Jest to najpopularniejszy na świecie standard, który często pozwala na rozszerzenie prowadzonej współpracy lub wejście na nowe rynki. Ten system często wdrażany jako pierwszy, jest na całym świecie świadectwem wysokiej jakości i nowoczesności. Norma ISO 9001 odnosi się do procesów występujących w organizacji, które nadzorują produkty i usługi dostarczane Klientowi.

     Spełnienie wymagań normy ISO 9001 pozwala wprowadzić systematyczny nadzór nad działaniami mającymi na celu zapewnienie, że potrzeby i wymagania Klientów są zidentyfikowane i spełnione.

     Norma ISO 9001 może być stosowana w organizacjach różnej wielkości i przy każdym produkcie czy usłudze, w dowolnym miejscu na świecie.

ISO 14001:2015, PN-EN ISO 14001:2015-09, EN ISO 14001:2015 [IDT]

     Norma ISO 14001 „Systemy zarządzania środowiskowego – Wymagania i wytyczne stosowania” jest międzynarodowym standardem systemu zarządzania środowiskowego. Jest to bardzo popularny standard w Europie zachodniej i krajach skandynawskich. Ten system jest często wymagany do współpracy z organizacjami zwracającymi uwagę na ekologię i przeznaczony jest do stosowania przez organizacje zamierzające zarządzać swoimi obowiązkami dotyczącymi środowiska w sposób systemowy, który wspiera środowiskowy filar zrównoważonego rozwoju.

     Spełnienie wymagań normy ISO 14001 pozwala na systematyczny nadzór nad działaniami mającymi wpływ na środowisko. Do takich działań możemy zaliczyć używanie zasobów naturalnych, przetwarzanie i utylizację odpadów oraz zużycie energii.

Wdrożenie wymagań normy ISO 14001 może być też pierwszym krokiem do zapewnienia spełnienia dalszych wymagań takich jak opracowanie: Deklaracji Środowiskowej Produktu (EPD - Environmental Product Declaration), która jest dokumentem szczegółowo opisującym oddziaływanie produktu na środowisko podczas jego całego cyklu życia (LCA) i zapewnienia zgodności m.in. z normą

Deklaracje EPD są opracowywane po przeprowadzeniu oceny cyklu życia (LCA) zgodnie z obowiązującymi zasadami kategorii produktów w celu zapewnienia zgodności EPD z normą ISO 14025 (PN-EN ISO 14025:2010 [IDT], EN ISO 14025:2010 [IDT]) – Etykiety i deklaracje środowiskowe – Deklaracje środowiskowe III typu – Zasady i procedury” i rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) Nr 305/2011 z dnia 9 marca 2011 roku.

     ISO 14001 może być stosowana w organizacjach różnej wielkości i przy każdym produkcie czy usłudze, w dowolnym miejscu na świecie.

ISO 45001:2018, PN-ISO 45001:2018-06 [IDT]

     Norma ISO 45001 „Systemy zarządzania bezpieczeństwem i higieną pracy – Wymagania i wytyczne stosowania” to pierwszy międzynarodowo uznawany System Zarządzania Bezpieczeństwem i Higieną Pracy. Ten system jest często wymagany do współpracy z organizacjami zwracającymi uwagę na bezpieczeństwo pracy. System ten jest również bardzo popularny w krajach Europy zachodniej i skandynawskich. Norma pomaga organizacjom zarządzać procesami oraz ryzykiem związanym z bezpieczeństwem i higieną pracy, w sposób systematyczny i spójny, umożliwia organizacjom zapewnienie bezpiecznych i zdrowych miejsc pracy, przez zapobieganie urazom i dolegliwościom zdrowotnym związanym z pracą, a także przez proaktywną poprawę efektów działania w zakresie BHP.

     Norma ISO 45001 ma zastosowanie do każdej organizacji, która chce ustanowić, wdrożyć i utrzymywać system zarządzania BHP w celu poprawy bezpieczeństwa i higieny pracy, eliminowania zagrożeń i minimalizacji ryzyk dotyczących BHP (w tym braków systemowych), korzystać z szans dotyczących BHP i odnosić się do niezgodności z systemem zarządzania BHP związanych z jego działalnością.

     Norma ISO 14001 może być stosowana w organizacjach różnej wielkości, rodzaju i działalności, w dowolnym miejscu na świecie.

     Standard ISO 45001 zastąpił standard OHSAS 18001, który został wycofany 12 marca 2021 roku.

     AQUAZ specjalizując się m.in. w wdrażaniu ww. systemów zarządzania (jakością, środowiskiem, bezpieczeństwem i higieną pracy) i rozumiejąc jak dużym kosztem jest dla firmy wdrożenie / transformacja systemu zarządzania, AQUAZ dostosowuje koszt wdrażania / transformacji systemu do specyfiki firmy, uzależniając koszt wdrożenia od takich czynników jak:

wielkość i rodzaj przedsiębiorstwa,

rodzaj produktów i/lub usług,

poziom złożoności procesów i interakcji między nimi,

zastosowane metody,

wiedza i doświadczenie personelu przedsiębiorstwa.

     Opieramy się przy tym na funkcjonującym w firmie systemie. Jako jedni z nielicznych w Polsce zapewniamy stałą opiekę (link do outsourcingu).podczas procesu wdrażania systemu jak i po wdrożeniu, opracowujemy pełną dokumentację systemową, przeprowadzamy kompleksowe szkolenia pracowników.

Wdrażamy również inne systemy zarządzania oraz systemy Zakładowej Kontroli Produkcji .

Skontakuj się z nami!

System Zarządzania i Zakładowej Kontroli Produkcji

Michał Plewniak

+48 605 603 715

biuro@aquazmp.pl

Gleboznawcza Klasyfikacja Gruntów

Katarzyna Letki-Plewniak

+48 693 403 943

biuro@aquazmp.pl